Zlot do Środka Polski

12 maja chętne przedszkolaki wzięły udział w 39. Zlocie do Środka Polski. Przed budynkiem Urzędu Gminy wszyscy uczestnicy Zlotu zostali powitani przez Wójta Gminy Piątek i Komendanta Zlotu. Następnie przemaszerowaliśmy na Plener Rzeźbiarski, gdzie podziwialiśmy powstałe rzeźby oraz wykonaliśmy pierwsze zadanie, które polegało na narysowaniu obejrzanych rzeźb. Z Pleneru, autobusy zawiozły nas na północ Gminy skąd ruszyliśmy na trasę pieszą. Mali turyści podziwiali piękne zakątki, wędrując wśród łąk pełnych kwiatów i ptaków. Na trasie na wędrujących czekały nie tylko piękne widoki, ale kolejne zadania do wykonania. Tym razem trzeba było rozwiązać krzyżówkę z hasłem. Wykonując zadania gromadziliśmy punkty do ogólnej klasyfikacji. Na mecie Zlotu w Świetlicy Wiejskiej w Goślubiu na wędrowców czekała pyszna grochówka, słodki deser i woda mineralna. Po zregenerowaniu sił, wzięliśmy udział w ostatnim zadaniu. Musieliśmy narysować na drewnie kontur Polski z zaznaczeniem Środka Polski. Wreszcie nadszedł czas na podsumowanie. Z rąk Komendanta Zlotu otrzymaliśmy nagrody rzeczowe, dyplom i puchar Wójta Gminy Piątek-Sowę. To już kolejna piękna Sowa w naszych zbiorach. Pogoda, dobra atmosfera i humory dopisywały nam przez cały czas. Już dzisiaj zachęcamy do wędrowania za rok, w 40. Jubileuszowym Zlocie do Środka Polski.

Skip to content