22kwi2024

Dnia 19 kwietnia odbyła się XI edycja konkursu Mini Playback w Popowie Głowieńskim pod patronatem Wójta Gminy Głowno. Nasze przedszkole reprezentowali wykonawcy z grupy VII „Jabłuszka”. Dzieci wystąpiły z utworem oryginalnego wykonawcy Janusza Laskowskiego/Maryli Rodowicz do piosenki „Kolorowe Jarmarki”. Występ przedszkolaków był wspaniały, piękne, kolorowe stroje, odważny ruch na scenie, chórek oraz muzycy pokazał, jakie mamy niesamowicie zdolne dzieci. Gratulujemy naszym wykonawcom. Za piękny występ grupa otrzymała wyróżnienie oraz drobne upominki. Dla nas wszystkich było to niezapomniane wydarzenie. Dziękujemy rodzicom za przywiezienie dzieci na występy do Popowa oraz poświęcony czas.

Opracowały: A. Błaszczyk, J. Gralak

22kwi2024

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas” Florian Plit
Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Oprócz ciekawych zajęć edukacyjnych, projekcji filmów o tematyce ekologicznej, zabaw ruchowych, zagadek z zakresu wiedzy ekologicznej, dzieci z grupy II Wisienki w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Działaj z impetem” opracowały wspólnie „Kodeks małego ekologa” oraz wykonały liczne prace plastyczne zachęcające do ochrony Ziemi przed zniszczeniem. Przedszkolaki rozmawiały o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić, aby była szczęśliwa (czysta). Dzieci utrwaliły sobie, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku i papieru, każdego dnia a nie tylko od święta! Celem Programu Edukacyjnego „Działaj z impetem”! jest długofalowe działanie z zakresu edukacji ekologicznej zwłaszcza w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recykling.

Opracowała: A. Jabłońska