XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny

W dniach 24-25 kwietnia odbył się XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny, którego organizatorem było Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku. W tym roku na scenie teatralnej zaprezentowały się dzieci z sześciu przedszkoli powiatu łęczyckiego. Gminne Przedszkole im. Jana Brzechwy w Górze Św. Małgorzaty – tytuł spektaklu „Komputer i bajki”, Przedszkole Nr 2 w Łęczycy – bajka pt.: „Nasze prawa”, Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie – bajka, pt.: „Baśniowy ambaras”, Przedszkole Nr 1 w Łęczycy – inscenizacja baśni H. CH. Andersena, pt.: „Calineczka”, Przedszkole Nr 4 w Łęczycy – tytuł spektaklu „Wielkanoc na wsi”. Gminne Przedszkole w Piątku wystawiło bajkę, pt.: „Przygoda niegrzecznej żabki”, w której wystąpiły dzieci 5- letnie z grupy „Ananaski”. Każda bajka była wyjątkowa, niektóre pełne przygód i zaskakujących akcji. Co najważniejsze wszystkie bajki miały szczęśliwe zakończenie i z każdej wypływał morał, który stanowił jej podsumowanie. Niepowtarzalnego charakteru wszystkim przedstawieniom dodawały stroje aktorów, oprawa muzyczna, dekoracja i niezbędne rekwizyty. Jeszcze raz doświadczyliśmy magii, którą rozsiewa wokół siebie Festiwal Teatralny. Cieszymy się tym bardziej, że jego historia jest coraz dłuższa i co roku Festiwal przyciąga szerokie grono publiczności, a wśród niej wielu gości, osoby współpracujące i zaprzyjaźnione z naszym przedszkolem. Tradycyjnie patronat honorowy nad Festiwalem objął Burmistrz Miasta Piątek – pan Krzysztof Lisiecki. Głównymi celami imprezy kulturalnej, jaką jest Festiwal Teatralny w Gminnym Przedszkolu w Piątku są pobudzenie aktywności twórczej dzieci, prezentacja dorobku przedszkolnych teatrzyków, stworzenie nauczycielom okazji do wymiany doświadczeń, wzajemnych inspiracji oraz integracja przedszkoli. Dziękujemy wszystkim za udział, życzymy małym aktorom dalszych sukcesów na scenie teatralnej i zapraszamy na kolejny Festiwal w przyszłym roku.

Występ dzieci z gr. Ananaski

Opracowała: P. Michalak

Skip to content