Z wizytą u pani logopedy

02 grudnia dzieci z grupy II „Biedronki” wybrały się z wizytą do logopedy-pani Agnieszki Wodzyńskiej. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić gabinet, a także dowiedzieć się, na czym polega praca logopedy. Pani Agnieszka przeprowadziła z dziećmi zabawy usprawniające narządy mowy. Dzieci uczyły się prawidłowego wdechu i wydechu podczas różnych ćwiczeń oddechowych. Największą atrakcją była jednak specjalna „Dmuchajka”. Zadaniem dzieci było nabranie dużej ilości powietrza przez nos i wypuszczenie mocnym strumieniem przez usta tak aby uniosła się styropianowa piłeczka. Zabawy z „Dmuchajką” ćwiczą siłę wydechu oraz utrwalają prawidłowy tor oddychania (mając słomkę w ustach nie da się oddychać przez usta). Dzieci próbowały także wprowadzić w ruch papierowe kropelki wody, odgadywały różne dźwięki, a na zakończenie za pomocą farb i słomek wyczarowały piękne obrazki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce za miłe spotkanie oraz za jej pracę, która jest bardzo ważna w kształtowaniu mowy.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content