XV Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny

W dniach 12 – 13 kwietnia 2018 r. Gminne Przedszkole w Piątku zorganizowało XV jubileuszowy Międzyprzedszkolny Festiwal Teatralny. W Gminnym Ośrodku Kultury w Piątku gościliśmy koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionych przedszkoli z powiatu łęczyckiego: Przedszkola Nr 1, 2, 4 z Łęczycy, Oddział Przedszkolny z Czernikowa oraz Gminne Przedszkole z Góry Św. Małgorzaty. Gośćmi honorowymi podczas Festiwalu byli p. Krzysztof Lisiecki – Wójt Gminy Piątek oraz Dyrektor GOK w Piątku – p. Dariusz Struszczak. Każde przedszkole, także i nasze, przedstawiło swoją bajkę. Każda z nich była inna, wyjątkowa. Wszyscy aktorzy wspaniale zagrali swoje role i bez tremy występowali na scenie. Całość uzupełniały piękne stroje, dekoracje oraz podkłady muzyczne. Cieszymy się ogromnie, że przedszkolaki ujawniły nie tylko swoje talenty aktorskie, ale również taneczne i piosenkarskie. Wszystkim gratulujemy wspaniałych występów. Za udział w Festiwalu każde przedszkole otrzymało pamiątkową statuetkę oraz dyplom.
A oto tytuły bajek, które mieliśmy okazję oglądać:

I dzień Festiwalu:
Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku – bajka, pt: „Zamieszanie w krainie bajek”
Oddział Przedszkolny w Czernikowie – bajka, pt: „Żarcik o wiośnie”
Przedszkole Nr 2 w Łęczycy – bajka, pt: „Spotkanie bajek”
II dzień Festiwalu:
Gminne Przedszkole w Górze Św. Małgorzaty – bajka, pt: „Z ekologią za pan brat”
Przedszkole Nr 1 w Łęczycy – bajka, pt: „Czerwony Kapturek”
Przedszkole Nr 4 w Łęczycy – bajka, pt: „Dzikie łabędzie” H. Ch. Andersena
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za pracę i pomoc w organizacji tej wspaniałej imprezy. Zapraszamy na kolejny Festiwal Teatralny już za rok!

Skip to content