X edycja MINIPLAYBACK w POPOWIE GŁOWIEŃSKIM

15 czerwca grupa ,,Wiewiórki” wzięła udział w X edycji konkursu MINIPLAYBACK w Popowie Głowieńskim pod patronatem Wójta Gminy Głowno. Możliwość wspaniałej zabawy, rozwijanie muzycznych talentów oraz wspólna wymawiana doświadczeń, to nieliczne atuty tego spotkania. Głównym zadaniem konkursu było przygotowanie i zaprezentowanie widowni oraz jury układu choreograficznego w oparciu o dowolnie wybrany repertuar. Konkurencja była nie mała, gdyż w sumie na konkursowej scenie pojawiło się aż 12 zespołów. W czasie konkursu oceniany był dobór repertuaru, poprawna imitacja śpiewu, oddanie charakteru piosenki w odpowiednim układzie tanecznym, ogólny wyraz artystyczny, charakteryzacja wykonawcy, pomysł oraz oryginalność. Jury w składzie: p. Marek Jóźwiak- Wójt Gminy Głowno, p. Agnieszka Wojcieszek- Kierownik Ośrodka Upowszechniania Kultury i Biblioteka w Bronisławowie, p. Beata Krzeszewska- Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Patrycja Krzeszewska official Nowa- absolwentka szkoły, która rozwija swoją muzyczną pasję, wyłoniło zwycięzców:
1 miejsce Przedszkole w Popowie Głowieńskim w piosence ,,Parostatek”
2 miejsce Miejskie Przedszkole nr 1 w Głownie w piosence ,,Football, football”
3 miejsce Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku w piosence ,,Bratnie dusze”
Po występach, w czasie obrad jury, uczestnicy zmagań muzycznych udali się na słodki poczęstunek oraz zabawy muzyczno-ruchowe prowadzone przez gospodarzy. Nasze przedszkole otrzymało statuetkę za zajęcie III miejsca, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Konkurs był okazją do wspólnej zabawy, dostarczył wszystkim wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Gratulujemy zwycięzcą i życzymy dalszych sukcesów, bo ,,od przedszkola do Opola”.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content