Wycieczka do Konarzewa

W poniedziałek, 28 marca w Zagrodzie Edukacyjnej „Stajnia Lusi” w Konarzewie odbyły się plastyczne warsztaty Wielkanocne z udziałem dzieci z grupy „Sówki” i „Jagódki”. Każdy przedszkolak miał możliwość własnoręcznie wykonać jajko wielkanocne z wikliny papierowej oraz udekorować zajączka z ciasta kruchego. Jajka zostały ozdobione wiosennymi kwiatkami, a zajączki lukrem i kolorowymi posypkami. Przed wykonaniem rękodzieł dzieci dowiedziały się o zwyczajach i tradycjach związanych z nadchodzącymi świętami, a podczas przerwy skosztowały przygotowanych przez gospodarzy wyrobów: sera białego, dżemów owocowych, chleba z pieca oraz masła. Przedszkolaki odwiedziły również zwierzęta zamieszkujące gospodarstwo: owce, kury, króliki, konie i kuce, a nawet miały możliwość karmienia ich. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła. Wszyscy cudownie spędzili czas na łonie natury, a pogoda dopisała. Przedszkolaki pełne wrażeń i szczęśliwe wróciły do przedszkola ze swoimi dziełami.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content