Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego w Konarzewie

5 czerwca dwie grupy przedszkolne „Słoneczka” oraz „Wiewiórki” wybrały się na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Agroturystycznego „Stajnia Lusi” w Konarzewie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych pt. „Droga mleczna”. Gospodarze zagrody pięknie przywitali dzieci ubrani w stroje ludowe. Na samym początku przedszkolaki oglądały tradycyjne naczynia i narzędzia służące do wyrobu masła i twarogu oraz uczestniczyły w procesie powstawania tych produktów. Niezwykłą atrakcją było dojenie sztucznej krowy. W gospodarstwie dzieci spotkały konie, kucyki oraz owce, które mogły pogłaskać i nakarmić samodzielnie zbieraną trawą. Po warsztatach przyszedł czas na pyszny poczęstunek, podczas którego dzieci degustowały samodzielnie ubite masło. Dzieci były bardzo zadowolone z wycieczki, ponieważ oprócz nowo zdobytej wiedzy na temat mleka i przetworów mlecznych miały też okazję obcować ze zwierzętami wiejskimi. Na pewno na długo o niej nie zapomną.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content