Wycieczka do biblioteki

W miesiącu grudniu dzieci z grupy „Motylki” odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Piątku. Pani Dyrektor Ewa Dąbrowska powitała dzieci w pięknym stroju Mikołaja. Podczas pobytu w bibliotece przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby zostać prawdziwym czytelnikiem. Poznały zawód bibliotekarza, zasady zachowania się w czytelni oraz uczyły się, dlaczego powinno się szanować książki. Pani Ewa pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami oraz przeczytała fragment ciekawej książki wybranej przez dzieci. Przedszkolakom spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które chętnie oglądały. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia. Pani Dyrektor zaprosiła dzieci do udziału w kampanii „Mała książka – wielki człowiek” organizowanej przez Instytut Książki. Każde dziecko otrzymało do domu broszurkę informacyjną. Na zakończenie dzieci złożyły świąteczne życzenia i otrzymały czekoladowego Mikołaja.

Opracowała: A. Błaszczyk

Skip to content