Uroczystość z okazji Dnia Mamy

Mama – to jedno słowo a ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze, niczym niezmącone wspomnienia z dzieciństwa: nasze pierwsze troski, radości, marzenia. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że mama dała mu największy skarb – życie. 26 maja to najpiękniejszy dzień w roku – Dzień Matki. Zaczęto go obchodzić w Stanach Zjednoczonych w roku 1910. W Europie dzień poświęcony matce pierwsza wprowadziła u siebie Austria, wkrótce także inne kraje, a w Polsce po raz pierwszy obchodzono Dzień Matki w 1923 roku w Krakowie. Dzień ten ustalono po to, aby uhonorować rolę i znaczenie matki w rodzinie i społeczeństwie. Od lat poeci układają piękne strofy wierszy dla matek, które dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II zadedykowały swoim mamom podczas ich święta. W naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe uroczystości. Wspaniałymi gośćmi były Mamy, dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały pod opieką swoich wychowawczyń piękną niespodziankę, wyjątkowe artystyczne występy. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować mamom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawień nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez, bo która Mama je powstrzyma, gdy usłyszy takie słowa: ,, Jesteś mamo skarbem mym, kocham Ciebie z całych sił , jesteś wszystkim tym co mam, wszystko Tobie jednej dam…Po pięknych występach artystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki. Wspólna zabawa i konkursy to kolejne atrakcje obchodów „Dnia Mamy” w naszym przedszkolu. Były szalone tańce, portrety mam oraz wspólne śpiewy przy dźwiękach gitary. Uroczystości z okazji „Dnia Mamy” dostarczyły wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy Kochanym Mamom za ich obecność w tak ważnej uroczystości. Kochamy WAS!!!

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content