Teatrzyk pt. „Pinokio”

19 lutego już po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się z aktorami Teatru Krak-Art z Krakowa i obejrzeć ciekawy spektakl teatralny pt. „Pinokio”. To adaptacja bajki włoskiego prozaika Carla Collodiego, która opowiadała historię drewnianego pajacyka. Jego marzeniem było zostać prawdziwym chłopcem, mieć rodzinę i chodzić do szkoły. Jednak chęć przygody i poznawania świata okazała się być bardziej kuszące. Pinokio zlekceważył przestrogi Świerszcza i uciekł z domu. Pajacyk spotkał na swojej drodze Kierownika cyrku, podstępnego Lisa, mamiącego obietnicami Osła i dobrą Błękitną Wróżkę. Na koniec Pinokio przekonał się jednak, że kłamstwo nie popłaca, starszym należy się szacunek, a miłość czyni cuda. Ciekawe, kolorowe stroje i duża dawka humoru sprawiły, że z twarzy przedszkolaków nie znikał uśmiech.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content