Teatrzyk pt. ,,Kotek i Kogutek”

18 stycznia nasze przedszkole odwiedzili aktorzy teatru Duet z Krakowa z przedstawieniem pt. „Kotek i Kogutek”. Spektakl przedstawiał historię dwóch przyjaciół– rozsądnego Kotka i lekkomyślnego Kogutka, którzy mieszkali razem, uzupełniając się nawzajem i pomagając sobie w codziennym życiu. Ich szczęśliwe i sielankowe życie trwało do chwili, gdy kotek zmuszony został wyruszyć w poszukiwaniu jedzenia nieco dalej w głąb lasu. Kogutek niepomny na przestrogi przyjaciela opuścił zagrodę i wtedy do akcji wkroczył lis. Bajka uczyła rozsądku, ostrożności i posłuszeństwa. Przypomniała, że dobrych rad nie wolno lekceważyć. Przedszkolaki bardzo żywiołowo i aktywnie współtworzyły spektakl, śpiewając piosenki i biorąc udział w zabawach ruchowych.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content