Światowy Dzień Wody

„Bez wody nie ma życia, więc oszczędzajmy ją póki jeszcze jest na to czas”.

22 marca przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w kolorze niebieskim. W tym wyjątkowym dniu dzieci badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie i nad wodą, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Brały udział w zabawach badawczych i dowiedziały się w jaki sposób przebiega obieg wody w przyrodzie. Poszczególne działania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce i odgłosach szumu fal. Każde dziecko wykonało również swoją kropelkę wody łącząc kropki i kolorując, malując ją na kolor niebieski. Wszystkie przedszkolaki doskonale wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc oszczędzajmy WODĘ !

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content