Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty, z klapniętym uszkiem czy wielkimi oczkami.Tak, tak… to Miś, a 25 listopada każdy miś ma swoje święto – „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.
Trudno zaprzeczyć, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana „podusia” do snu. Przedszkolaki co roku przynosiły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie i spędzały z nimi cały dzień. W tym roku w związku z pandemią, pluszowe misie niestety zostały w domu. Jednak dzieciom z naszego przedszkola nie przeszkodziło to w dobrej zabawie. W każdej grupie miś obchodził swoje urodziny. Były świeczki, tort, balony i oczywiście mnóstwo zabaw. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów- miodku.Każde dziecko otrzymało dyplom lub medal przyjaciela Pluszowego Misia oraz zadanie do domu. Każdy przedszkolak musiał w domu przytulić swojego ukochanego misia.Już dziś z niecierpliwością dzieci oczekują na kolejne święto misia.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content