Światowy Dzień Mycia Rąk w grupie I „Zajączki”

Dnia 15 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Do tej akcji włączyły się także dzieci z grupy ,,Zajączki”, które rozpoczęły realizację modułu ,,Dbamy o zdrowie z małym misiem” w ramach realizacji projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Celem obchodów ,,Światowego Dnia Mycia Rąk” jest uświadomienie dzieciom jak duże znaczenie w obecnej sytuacji walki z pandemią dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk, które może uchronić przed zakażeniem wieloma chorobami. Tego dnia ,,Zajączki” obejrzały prezentację multimedialną, w której zawarte były informacje, zagadki i zabawy dotyczące prawidłowego mycia rąk. Przedszkolaki obejrzały bajkę edukacyjną ,,Przygody Myszki w Paski, która pokazała dzieciom jak prawidłowo myć ręce. Maluchy omówiły dokładnie schemat mycia rąk oraz zastosowały go w praktyce. Wykonały eksperymenty z mydłem, pieprzem i wodą (symbolizujące zarazki i bakterie) oraz płynem do naczyń. Uczestniczyły w zabawach ruchowych, ortofonicznych i muzycznych, bawiąc się przy słowach piosenki ,,Piosenka o myciu rąk”. Na zakończenie dzieci wykonały odcisk swojej rączki w masie solnej symbolizujący ,,czystą dłoń”. Światowy Dzień Mycia Rąk dostarczył nam wielu wrażeń oraz pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content