„Świąteczne pierniki” na Wigilii u Jagódek

„Ojej cóż za zapach
cynamon goździki
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki
rumiane pachnące
pięknie przystrojone
zapewne na choince
będą zawieszone”
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Wszyscy nie możemy doczekać się wyjątkowego czasu spędzonego w rodzinnym gronie. Aby przybliżyć miłe chwile które, nas czekają dzieci z grupy „Jagódki”, 15 grudnia przygotowały tradycyjne spotkanie opłatkowe. Przy nakrytym obrusem stole, świątecznej dekoracji i dźwiękach kolęd, wszyscy zostali wprawieni w radosny, świąteczny nastrój. Tego dnia dzieci podzieliły się opłatkiem, złożyły sobie wzajemnie życzenia i zasiadły do odświętnie nakrytego stołu, gdzie dekorowały pierniczki. Do tego zadania dzieci przystąpiły ochoczo i zaangażowaniem tworzyły „Małe arcydzieła”, aż szkoda ze zostały za chwilkę spałaszowane. Na szczęście kilka zostało aby zabrać do domu. Dzieci zapomniały o sporach i zmartwieniach, bo święta… to czas radości. Na „Jagódki” czekała jeszcze jedna niespodzianka „Zimne ognie”. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Dziękujemy Paniom: Ewelinie Romek, Patrycji Mikołajczyk, Bogumile Kruszyniak, Paulinie Wacławiak, Marlenie Janczak, Milenie Gruszczyńskiej i Justynie Obidowskiej za przygotowanie poczęstunku dla dzieci i dekoracji. Życzymy Wszystkim „Wesołych Świąt”.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content