Spotkanie z policjantem

W naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też 11 października zaprosiliśmy do naszego przedszkola policjanta z Posterunku Policji w Piątku-pana aspiranta Dominika Wojtczaka. Tematem spotkania było utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa w przedszkolu i w domu. Funkcjonariusz zwrócił uwagę na zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych ludzi, przypomniał także dzieciom numery telefonów alarmowych. Pan policjant zaprezentował również sposób zbierania odcisków palców. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa oraz mogły z bliska obejrzeć policyjny radiowóz. Na zakończenie spotkania pan policjant wręczył dzieciom odblaskowe breloczki, a dzieci podziękowały za wizytę i poświęcony czas.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content