,,Śladami dinozaurów” – kreatywne zabawy w grupie ,,Zajączki”

Wielkie gady, chyba wiecie?
Królowały na tym świecie.
Ostre zęby i pazury,
Pochodziły z kredy, z jury…
Dinozaury, to temat, który nie od dziś fascynuje większość przedszkolaków. W miniony piątek, a dokładnie 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Na tę okoliczność zorganizowaliśmy w naszej sali kącik tematyczny ,,Śladami dinozaurów”, który powstał dzięki zaangażowaniu naszych ,,Dzielnych Zajączków” , których niezwykle fascynuje świat tych prehistorycznych stworzeń. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. ,,Świat dinozaurów” z której dowiedziały się: Co oznacza słowo dinozaur?, Kiedy żyły dinozaury?, Jak wyglądały?, Jak wyglądała Ziemia gdy na świecie żyły te wielkie stworzenia?, Skąd wiemy tyle o dinozaurach?, Dlaczego dinozaury wyginęły?, Jak wyglądały jaja dinozaurów?, Czy wszystkie dinozaury były ogromne? Gatunki dinozaurów?, Gdzie w Polsce można wybrać się na wycieczkę, aby zobaczyć ,,dinozaury”? Najbardziej zainteresowały nasze przedszkolaki zabawy w paleontologa czyli wykopywanie z piasku ,,szkieletów dinozaurów”, co przysporzyło dzieciom wiele emocji i pozytywnych przeżyć. Przy tej okazji mieliśmy możliwość utrwalania pojęć matematycznych – umiejętność przeliczania, porównywania wyglądu, określania wielkości dinozaurów, segregowania wg określonej cechy. Było też wiele zabaw ruchowych oraz zajęcia plastyczne z wykorzystaniem masy solnej i farb. Dzieci samodzielnie tworzyły skamieliny. Dzień Dinozaura upłynął na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu, ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content