Rozpoczęcie akcji „Smacznie, zdrowo, kolorowo”

Zgodnie z jednym z założeń rocznego plany pracy na rok szkolny 2019/2020 „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, w naszym przedszkolu staramy się promować wśród dzieci zdrowy styl życia oraz podejmujemy współpracę z rodzicami w zakresie kształtowania nawyków prozdrowotnych u dzieci. Dlatego też od miesiąca października w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy śniadania pod hasłem „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, które będą odbywały się w każdy czwartek w grupach: „Smerfy”, „Słoneczka”, „Pszczółki”, „Ekoludki” oraz „Żabki”. Z przygotowanych przez panie kucharki produktów, pod czujnym okiem nauczycielek, przedszkolaki będą wykonywać zdrowe kanapki. Mamy nadzieję, że tego typu działania zwiększą świadomość dzieci na temat zdrowego odżywiania się i zachęcą ich do spożywania różnorodnych produktów.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content