„Przygody jeża spod miasta Zgierza” autorstwa pani Wandy Chotomskiej czyli warsztaty plastyczno-matematyczne w grupie ,,Wiewiórki” i ,,Jeżyki”.

W poniedziałek 12.06.2023 r. w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku odbyły się warsztaty plastyczno-matematyczne z udziałem nauczycielki matematyki pani Małgorzaty Gołek z SP nr 12 w Zgierzu. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z symbolem miasta Zgierza na podstawie wierszowanej bajki pt. ,,Przygody jeża spod miasta Zgierza” autorstwa pani Wandy Chotomskiej. Na warsztatach na nietypowym materiale-kamieniu powstała rodzina jeży z Centrum Polski, która chętnie weźmie udział w zabawie razem z jeżem ze Zgierza. Z okazji zbliżających się wakacji przedszkolaki zabiorą swoje jeżyki w podróż i zostawią w miejscu pobytu, tak aby inne dzieci mogły je odnaleźć i dalej pokazywać jeżykom naszą piękną Polskę. Podróże jeży można obserwować na grupie Facebooka #Kamienie SP12 Zgierz. Po zajęciach plastycznych odbyły się zajęcia matematyczne z jeżem w roli w głównej inspirowane wcześniej przeczytanym opowiadaniem. Nasz gość był pod wrażeniem umiejętności matematycznych dzieci oraz kreatywności jaką wykazały się podczas wykonania prac plastycznych. Dziękujemy serdecznie i liczymy na dalszą współpracę.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content