Poznajemy zawody rodziców- Malinki

W ramach realizacji jednego z założeń Rocznego Planu Pracy pt. „Wspomaganie przez przedszkole wychowawczej roli rodziny”, w grupie „Malinki” odbyły się zajęcia, na których gościliśmy P. Sylwię Michalak- mamę Anielki. Zapoznała ona dzieci z wykonywanym przez siebie zawodem fryzjera. Pani Sylwia opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy oraz urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowała atrybuty fryzjera: pelerynę, grzebienie, szczotki, suszarkę i maszynkę do strzyżenia włosów. Tego dnia dzieci również mogły wcielić się w rolę fryzjera, na przygotowanym szablonie tworzyły wymyśloną przez siebie fryzurę i ozdabiały ją. Na sam koniec Pani Sylwia wyczarowała chętnym dzieciom fantazyjne fryzury. Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera. Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii za zaangażowanie i poświęcony czas.

Opracowała: E. Czerwińska

Skip to content