Pasowanie na przedszkolaka w gr. III „Słoneczka”

„Pasowanie na przedszkolaka” to pierwsza, wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci z grupy „Słoneczka”, które we wrześniu tego roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla wychowanków było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz grały na instrumentach otrzymując od Pani Dyrektor i rodziców gromkie brawa. Przed złożeniem uroczystej przysięgi dzieci wykonały kilka zadań m.in. odpowiadały na zagadki np. Jakie imię nosi nasze przedszkole?, liczyły swoje części ciała, gimnastykowały się z pomocą wierszyka „Pajacyk” i grały na instrumentach perkusyjnych do utworu muzyki klasycznej. Następnie nadszedł długo wyczekiwany moment. Z pomocą koleżanek ze starszych grup, dzieci złożyły przysięgę a Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiej kredki” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków oraz pamiątkowych dyplomów. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content