Ozdabianie pierników w grupie III

12 grudnia w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia przedszkolaki z grupy III „Cytrynki” zamieniły się w znakomitych cukierników. Dzięki pani Sylwii – mamie Mai i Neli, dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach pt. „Piernikowy zawrót głowy”. Zadaniem małych cukierników było dekorowanie pierników kolorowym lukrem i ozdobnymi posypkami. Na samym początku dzieci zostały zapoznane ze składnikami, sposobem wykonania ciasta, potrzebnymi przyborami kuchennymi oraz przede wszystkim z zasadami bezpieczeństwa. Na koniec każdy mógł zjeść swoje dzieło. Przygotowanie ciasteczek było świetną zabawą, a w przedszkolu unosił się aromat pierników, który wprawiał wszystkich w świąteczny nastrój.

Serdecznie dziękujemy pani Sylwii za przygotowanie pierników, wszystkie ozdoby oraz poświęcony czas.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content