Owocowy koktajl w grupie V

We wtorek w grupie V było BARDZO OWOCOWO. Cały dzień upłynął pod znakiem zdrowych, kolorowych i pysznych owoców! Najpierw dzieci porównywały wygląd owoców, ich budowę, rozmiar, wygląd pestek. Następnie nadszedł czas na porównywanie ich smaku. W ramach innowacji pedagogicznej „Touch, taste and see – angielski poprzez zmysły”, dzieci rozpoznawały owoce za pomocą zmysłu węchu i smaku. Owoce nazywały w języku angielskim. Dzieciom bardzo podobało się wielozmysłowe poznawanie owoców. Jednak to nie koniec owocowych niespodzianek. W kolejnym dniu skrzaty miały okazję zobaczyć w jaki sposób powstaje koktajl owocowy. Dzieci same decydowały z jakich owców powstanie „nasz skrzaci koktajl”. Zajęcia zakończone zostały degustacją. „Mniam, pyszne, pychotka…” dzieci prosiły o wiele dokładek koktajlu 🙂 Było smacznie i zdrowo.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content