Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września- to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu świętowanie rozpoczęliśmy już w piątek. W każdej grupie nauczycielki przygotowały dla dzieci wiele atrakcji, m.in zabawy z chustą animacyjną, zabawy ruchowe, zabawy przy muzyce z balonami, puszczanie baniek mydlanych, liczne konkursy. Każdy przedszkolak otrzymał także pamiątkowy medal. Ten dzień był w naszym przedszkolu pełen wrażeń, radości i pozytywnych emocji. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content