Międzynarodowy Dzień Lego

28 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lego. Z tej okazji Pszczółki poznały historię twórcy najsławniejszych klocków na świecie oraz dowiedziały się, że nazwa Lego pochodzi od słów LEg GOdt”, co oznacza „baw się dobrze”. Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię każdego malucha. Dziecko może wymyślać swoje własne budowle. Budując według określonego wzoru, uczy się z kolei cierpliwości, trenuje koncentrację i rozwiązuje problemy, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną. Klocki dla dzieci rozwijają ich małą motorykę, ćwiczą koordynację ręka-oko. Są także niezrównane w trakcie nauki kolorów, rozpoznawania kształtów, wprowadzania pojęć, takich jak „duży”, „mały”, czy relacji przestrzennych (nad, pod, obok, przed). Dzieci mogą również trenować prawidłowy chwyt. Zabawa klockami to doskonała rozrywka dla dzieci w praktycznie każdym wieku, pozwalająca na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Na piątkowych zajęciach wykorzystano Metodę ,,6 klocków”, która na celu miała rozbudzić umysł, skłonić dzieci do ruszania się, doskonalić procesy myślenia i zapamiętywania. Podczas zabaw nasze przedszkolaki kształtowały umiejętność kontrolowania własnego zachowania w dążeniu do określonego celu. Zadania zapewniały dzieciom wiele możliwości ćwiczeń i rozwijania samokontroli, która odgrywa dużą rolę podczas procesów związanych z uczeniem się.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content