Międzynarodowy Dzień Kropki u Jeżyków

15 września obchodziliśmy po raz pierwszy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem dzisiejszego święta było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie do tworzenia. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach przedszkolaki uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma ukryte zdolności- „Nosi w Sobie Talenty”. Tego dnia dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej ich nie zauważaliśmy. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Na przykład podczas zabawy z chustą animacyjną i piłką, ćwiczeniami rzutu do celu czy grając w kręgle Giganty. Wszystkie dzieci wykonały prace plastyczne złożone z kropek a następnie udały się na spacer do pobliskiego park w poszukiwaniu licznych „Kropek”. Na zakończenie dnia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom. Czas upłynął nam radośnie i kolorowo, kolejne święto już za rok.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content