„Mały Miś w świecie wielkiej literatury” w grupie V Jagódki

„Z książką ci do twarzy”
W każdy weekend po śniadaniu
nie zapomnij o czytaniu!
Po obiedzie, na tapczanie
też wskazane jest czytanie.
W autobusie, na przystanku
czytaj wszędzie, bez ustanku
W szkole, w sklepie, na tarasie
I w kolejce nawet da się!
Czytaj bajki, wiersze, baśnie,
czytaj w łóżku, aż nie zaśniesz.
Kto czyta, ten śni i marzy.
Pamiętaj! Z książką Ci do twarzy.

Przedszkolaki z grupy V „Jagódki” rozpoczęły realizację ogólnopolskiego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”- której celem jest rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci. Dziś przedszkolaki wspólnie z nauczycielką powitały miłego gościa, Misia o imieniu Grześ. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o zasadach wizyty Misia Grzesia w domu dzieci. Nasz gość będzie wędrował przez kilka tygodni z dziećmi do domu, gdzie będzie słuchał czytanych na dobranoc bajek. Na pamiątkę dzieci samodzielnie się podpiszą w „Dzienniczku podróży” i namalują Misiowi Grzesiowi postać z przeczytanej bajki. Najważniejszym celem projektu jest wspólne czytanie misiowi wybranych przez najmłodszych bajek. Serdecznie zapraszam Rodziców do projektu i wspólnego czytania.
Z pozdrowieniami „Miś Grześ”

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content