„Mały Miś w świecie emocji” w grupie II

26 października przedszkolaki z grupy II „Misie” uczestniczyły w zajęciach w ramach modułu „Mały Miś w świecie emocji”. Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci z emocjami, nazywanie ich oraz poznanie sposobów radzenia sobie z nimi. Dzieci wspólnie z Misiem Bruno oglądały zdjęcia ilustrujące różne emocje, a następnie naśladowały je robiąc odpowiednie miny. Do zabawy wykorzystały również kostkę emocji. Obejrzały także bajkę o emocjach, a z pomocą drucików kreatywnych próbowały ułożyć odpowiednie minki. Następnie wspólnie stworzyły „Kuferek emocji”, do którego włożyły przedmioty służące poznawaniu emocji i radzeniu sobie z nimi w społecznie akceptowalny sposób. Na zakończenie zajęć każde dziecko oceniło swój nastrój wybierając odpowiednią buzię.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content