Jeżyki obserwują przyrodę w Tajemniczym Ogrodzie

Już września czar nam nadszedł dzisiaj…
Już wrzosy kwitną w ciemnym lesie.
Zaczęły żółknąć pierwsze liście,
I serce czuje bliską jesień…
Jan Dziczkowski
Małymi krokami żegnamy lato i niebawem witamy jesień. W tym roku szkolnym 2020/2021 dzieci 5-letnie z grupy IV sprawują patronat nad „Tajemniczym Ogrodem” miejscem, które wspiera działania ekologiczne naszego przedszkola, tworząc bazę dydaktyczną i wychowawczą dla naszych dzieci. W tym dniu pogoda była wyjątkowa piękna. Nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki bezpośrednio obcowały z przyrodą, rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach oraz zbierały pierwsze jesienne dary. Taki spacer to doskonała lekcja przyrody. Kolejny wyprawa już wkrótce.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content