Jasełka pt. „Cud Betlejemnskiej Nocy”

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna oraz magii, a także czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka. 18 grudnia dzieci z najstarszych grup „Ekoludki” oraz „Żabki” dla zaproszonych gości oraz Rodziców przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Dzieci w przepięknych strojach wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, aniołków, pastuszków oraz baranków. Nowo narodzonemu Dzieciątku pokłony złożyli także Trzej Królowie oraz postacie bajkowe. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie oraz taneczne. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa. Były one uznaniem za pięknie wykonane Jasełka, które dostarczyły widzom wielu wzruszeń. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content