Grupa „Misie” w Gminnej Bibliotece

W piątek 10 czerwca dzieci z grupy I „Misie” wybrały się do Gminnej Biblioteki w Piątku. Dla większości maluszków była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Pokaźny księgozbiór zrobił na dzieciach ogromne wrażenie. Mieliśmy okazję zwiedzić bibliotekę, zapoznać się ze sposobem wypożyczania książek, a także zobaczyć te, które przeznaczone są specjalnie dla młodszych czytelników. Pani bibliotekarka opowiedziała nam, jakie zasady zachowania obowiązują w bibliotece, przypomniała jak należy dbać o książki, a następnie przeczytała nam bajkę „Czerwony Kapturek”. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. W podziękowaniu podarowaliśmy Pani Ewie kolorową laurkę oraz prace plastyczne, które dzieci wykonały specjalnie na wystawę w bibliotece. Wycieczka do biblioteki była zarazem podsumowaniem dwóch programów promujących czytelnictwo wśród najmłodszych, które realizujemy w naszej grupie w tym roku szkolnym: „Czytanie ma moc” i „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Przy okazji dziękujemy także Rodzicom, którzy odpowiedzieli na nasz apel „Poczytaj mi proszę” i z chęcią czytali nam w przedszkolu.

Opracowała: P. Michalak

Skip to content