Dzień uśmiechu w grupie IV

„Kiedy śmieje się dziecko,
śmieje się cały świat”
Janusz Korczak
Światowy Dzień Uśmiechu świętowany jest od 1999 roku.- pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi. Specjalnie na ten dzień w naszej sali została przygotowana scenografia w sali; uśmiechnięte buźki, baloniki i optymistyczne hasła. Myślą przewodnią dnia było hasło zaczerpnięte od Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Na dzieci czekało wiele wspólnych zabaw i zadań edukacyjnych. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat emocji i sposobu ich wyrażania. Przedszkolaki obejrzały film muzyczno-edukacyjny „Nasze emocje”. Za pomocą mimiki dzieci pokazywały takie emocje jak radość, złość, zdziwienie i smutek. Zastanawialiśmy się, co to jest „uśmiech”; jak zmienia się nasza twarz, kiedy się uśmiechamy oraz w jakich sytuacjach się uśmiechamy. Dzieci wykonały prace plastyczne „Uśmiechnięta buźka” i „Wesołe kwiatki”. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną i balonami oraz zabaw muzyczno-ruchowych. Na zakończenie dnia każdy przedszkolak otrzymał balonik i „wesołe wąsy” by móc świętować dalej w domu zgodnie z przesłaniem Dnia Uśmiechu – „Uśmiech nie znika z twarzy przedszkolaków i ich rodziców przez cały dzień.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content