Dzień Kropki w Zajączkach

15 września sala grupy I ,,Zajączki” wypełniona została kropkami, a to wszystko za sprawą niezwykłego Dnia Kropki, który od 2008 r. jest obchodzony na całym świecie 15. Inspiracją stała się książeczka dla dzieci o tytule „The Dot” (ang. kropka), wydana w 2003 r. przez amerykańskiego ilustratora i pisarza Petera H. Reynoldsa. Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Przedszkolaki najpierw obejrzały historię małej Vashti, która wzbudziła w nich wiele pozytywnych emocji. Idąc za przykładem Vashti, dzieci stworzyły galerię z kropkowych prac. Każda była inna, każda wyjątkowa, każda w kropki. Radości nie było końca podczas gier i zabaw na dywanie. Dzieci segregowały kropki według kolorów, pokonywały ,,Kropkowy tor przeszkód”, odnajdywały kropki, które zgubiła ,,Biedronka Zosia”, porządkowały zwierzątka w których ukryte były kropki. Z radością słuchały utworów muzycznych poświęconych omawianej tematyce. Korzystając z pięknej wrześniowej pogody ,,Zajączki” wybrały się na boisko szkolne, by wspólnie bawić się chustą animacyjną, która dzisiaj pełniła rolę ,, Magicznej kropki”. Na zakończenie dnia każdy ,,Zajączek” otrzymał pamiątkowy dyplomik za udział w zajęciach. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie strojów na dzisiejsze święto.

Opracowała: I. Tomasiewicz-Matusiak

Skip to content