Dzień Kropki w grupie Wesołe Zabki i Skrzaty

We wtorek wszyscy świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci. Vashti na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Książka „The Dot”, z której pochodzi ta historia, opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Tego dnia było wiele zabaw, a w roli głównej oczywiście kropka! Dzieci z naszego przedszkola postanowiły tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia nasze sale zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania m.in farbami. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Relację ze stawiania kropek można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!

 

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content