Dzień Bezpiecznego Internetu

„Stojący statek w porcie jest bezpieczny,
ale statków nie buduje się po to aby stały w portach”
Grace Hopper

9 lutego jak co roku obchodzimy w naszym przedszkolu „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Celem którego jest uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie czyhają w komputerze lub telefonie, gdy korzystają „same” bez opieki dorosłych z Internetu. W ramach akcji, dzieci z każdej grupy poznały lub utrwaliły podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w sieci. Dzieci wykazały się wiedzą o Internecie i zasadach korzystania z niego. Doskonale poradziły sobie w konkursie quizowym z pytaniami dotyczącymi Internetu – wymieniły jego zalety i wady. Następnie przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały filmy edukacyjne „Sieciaki.pl.” oraz „Necio.pl, dzięki którym utrwaliły nowe wiadomości. Na zakończenie tematu dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz kolorowanki o tematyce związanej z Internetem, które ochoczo kolorowały.
DROGI RODZICU, SPRAWDŹ CO TWOJE DZIECKO ROBI PRZY KOMPUTERZE!

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content