„Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych” – spotkanie z Policjantami

09 lutego w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II w Piątku gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy – sierż. sztab. Pana Krzysztofa Sidorowicza oraz sierż. sztab. Pana Patryka Kubiaka, którzy pracują na Posterunku Policji w Piątku. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych. Panowie policjanci omówili ze wszystkimi przedszkolakami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach.
Ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Funkcjonariusze udzielili
wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poinformowali dzieci
pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Na koniec Funkcjonariusze Policji poruszyli kwestię bezpieczeństwa dzieci na drodze nie tylko podczas ferii, ale na co dzień. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.
Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content