Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca przedszkolaki z najstarszych grup: Jeżyki i Liski wzięły udział w corocznej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. Na zaproszenie Dyrektor Gminnej Biblioteki w Piątku – p. Ewy Dąbrowskiej na wspólne czytanie stawiliśmy się w Parku Miejskim. Dzieci zabrały ze sobą swoje ulubione książeczki. Na miejscu z wielkim entuzjazmem oglądały je, oraz wymieniały się nimi z kolegami i koleżankami. Na zakończenie wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia, a dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki do książek. Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” to popularna akcja czytelnicza zainicjowana w 2016 roku przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki oraz promocja czytelnictwa.

Opracowała: E. Czerwińska

Skip to content