22mar2024

Nasze Przedszkole po raz kolejny przystąpiło do Ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”. Jest to już XXIV edycja. W każdej grupie zbierane były monety o nominałach 0,01 zł, 0,02 zł, 0,05 zł, 0,10 zł, 0,20 zł, 0,50 zł, 1 zł, 2 zł, 5 zł. W tym roku udało się nam zebrać 534,88 zł.
I Malinki 50,16 zł
II Wisienki 199,13 zł
III Cytrynki 27,61 zł
IV Jagódki 84,77 zł
V Truskaweczki 54,62 zł
VI Ananaski 63,53 zł
VII Jabłuszka 55,06 zł.
Pieniądze trafią na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną opiekę dla potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski. Bardzo dziękujemy za czynny udział w akcji i z niecierpliwością czekamy na następny rok.

Opracowały: A. Grzelak, E. Czerwińska

22mar2024

22 marca w grupie Malinki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Wiosenne niespodzianki”. Tego dnia rodzice mieli okazję obserwować jak radzą sobie w przedszkolu ich dzieci oraz wspólnie z nimi wykonywać zadania. Na początku przedszkolaki rytmicznie przywitały się, a następnie wysłuchały opowiadania o wiośnie i świętach Wielkanocnych. Były również wiosenne zagadki, z którymi dzieci poradziły sobie bardzo dobrze – bez podpowiedzi rodziców. Podczas zajęć odbył się również slalom z jajkiem na łyżce. Nie było to łatwe zadanie, jednak przedszkolaki wykonały wzorowo to ćwiczenie. Na koniec przyszedł czas na malowanie pisanek. Dzieci wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem ozdabiały pisanki. Bardzo dziękujemy obecnym tego dnia rodzicom za udział w zajęciach. Dzieci były bardzo zadowolone.

Opracowały: A. Grzelak, E. Czerwińska