20mar2024

W grupie „Ananaski” gościliśmy w tym tygodniu mamę Zosi, która jest technikiem dentystycznym. Pani Agnieszka w miły i przystępny sposób opowiedziała nam o swojej pracy. Przyniosła ze sobą wiele atrybutów, które pomagają utrzymać zdrowe zęby i dbać o higienę jamy ustnej. Wśród nich znalazły się: szczoteczki do mycia zębów oraz do mycia języka, pasta, kubek, nić dentystyczna, specjalne lusterka oraz płyn do higieny jamy ustnej. Ciekawostką był model szczęki, na którym pani Agnieszka zademonstrowała nam właściwy sposób mycia zębów. Chętne dzieci mogły same poćwiczyć tę ważną umiejętność. Przy okazji tego spotkania utrwalaliśmy również wiedzę na temat produktów spożywczych, które są zdrowe i szkodliwe dla naszych zębów. „Ananaski” wykonały także pracę plastyczną pt. „Ząbek lśniący czystością” według pomysłu naszego gościa. Na zakończenie pani Agnieszka wręczyła wszystkim dzieciom specjalny upominek w postaci klepsydry, która odmierza czas potrzebny do właściwego umycia zębów. Dziękujemy mamie Zosi za pouczające warsztaty i miłe spotkanie. Dzięki takim zajęciom niestraszne są później wizyty u stomatologa, a dzieci z większą starannością dbają o swoje ząbki i piękny uśmiech.

Opracowała: P. Michalak

20mar2024

20 marca w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu odbył się „Szach Marzanny – Wiosenny turniej szachowy”. Nasze przedszkole reprezentowała szóstka dzieci z gr. „Truskawki” oraz „Jagódki”: Iga Matusiak, Marcel Frontczak, Mateusz Sieradzki, Nazar Stetsenko, Mikołaj Kubiak oraz Mateusz Rutkowski. Głównym celem Turnieju była popularyzacja gry w szachy oraz integracja środowisk przedszkolnych i szkolnych z regionu województwa łódzkiego, w których prowadzone są szachowe koła zainteresowań. Dzieci dzielnie podjęły wyzwanie i odważnie stawiły czoło presji czasu, umiejętności logicznego myślenia oraz różnych trików szachowych. Walka i emocje towarzyszyły dzieciom do ostatnich sekund turnieju. Miło nam poinformować, iż spośród 15 zawodników Nazar Stetsenko zajął II miejsce, a Marcel Frontczak- miejsce III. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, a zwycięzcy pamiątkowe puchary. Jeszcze raz gratulujemy młodym szachistom tak pięknego występu, a Rodzicom dziękujemy za towarzyszenie dzieciom w tym ważnym dniu.

Opracowały: K. Mikołajczyk, K. Wójcik