Turniej szachowy „Szach Marzanny”

20 marca w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu odbył się „Szach Marzanny – Wiosenny turniej szachowy”. Nasze przedszkole reprezentowała szóstka dzieci z gr. „Truskawki” oraz „Jagódki”: Iga Matusiak, Marcel Frontczak, Mateusz Sieradzki, Nazar Stetsenko, Mikołaj Kubiak oraz Mateusz Rutkowski. Głównym celem Turnieju była popularyzacja gry w szachy oraz integracja środowisk przedszkolnych i szkolnych z regionu województwa łódzkiego, w których prowadzone są szachowe koła zainteresowań. Dzieci dzielnie podjęły wyzwanie i odważnie stawiły czoło presji czasu, umiejętności logicznego myślenia oraz różnych trików szachowych. Walka i emocje towarzyszyły dzieciom do ostatnich sekund turnieju. Miło nam poinformować, iż spośród 15 zawodników Nazar Stetsenko zajął II miejsce, a Marcel Frontczak- miejsce III. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, a zwycięzcy pamiątkowe puchary. Jeszcze raz gratulujemy młodym szachistom tak pięknego występu, a Rodzicom dziękujemy za towarzyszenie dzieciom w tym ważnym dniu.

Opracowały: K. Mikołajczyk, K. Wójcik

Skip to content