Piernikowe warsztaty

Świąteczny czas kojarzy się zwykle z pieczeniem i dekorowaniem pierników oraz wspólnym kolędowaniem. Również w grupie „Jabłuszek” nie mogło tego zabraknąć. We wtorek, 12 grudnia, odbyły się warsztaty kulinarne z udziałem zaproszonych mam: mamy Igi i mamy Oliwki. Panie przyniosły już gotowe ciasto, a dzieci wałkowały i wykrawały świąteczne kształty – choinek, gwiazdek, prezentów, aniołków, przy pomocy foremek. Następnie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania, kolorowym lukrem, cukrowymi pisakami oraz posypką. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Zabawa była doskonała a ciasteczka wyszły przepiękne.Mama Igi poczęstowała wszystkie dzieci świątecznymi cukierkami. Bardzo dziękujemy pani Justynie Kamińskiej i pani Annie Błaszczak za wspólną zabawę, która dostarczyła dzieciom tyle radości.
Opracowała: A. Błaszczyk