Zumba w przedszkolu

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju i otwarcia się dziecka na otaczającą rzeczywistość. Dzieci od najwcześniejszych lat odczuwają potrzebę ruchu. Dlatego też w naszym przedszkolu od miesiąca października odbywają się zajęcia dodatkowe: „Zumba dla dzieci”, które prowadzi wykwalifikowany instruktor- pan Michał Dudek. Zajęcia z Zumby to dla przedszkolaków wspaniały czas relaksu, rozrywki i fitnessu. Podczas takich zajęć dzieci uczą się nie tylko tańca, ale też równowagi oraz koordynacji. Zumba promuje zdrowy styl życia u dzieci oraz wyrabia takie umiejętności jak: odpowiedzialność, zaufanie oraz umiejętność ważną w życiu – pracę zespołową. Tego typu zajęcia korzystnie wpływają na rozwój intelektualny dzieci, a jednocześnie są świetną zabawą. Dzieci podczas pierwszych zajęć z uwagą wykonywały polecenia instruktora, bawiąc się przy wspaniałej muzyce i znanych piosenkach. Po skończonych zajęciach z uśmiechem na twarzy wracali do domu.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content