„Żabki” rozmawiały o Polsce

W minionym tygodniu dzieci z grupy VI „Żabki” realizowały tematykę „Jestem Polakiem i Europejczykiem”. Podczas zajęć wzbogacały słownictwo o nowe pojęcia związane z poznawaniem swojego kraju i Europy, utrwalały nazwy symboli narodowych oraz wysłuchały legend związanych z powstaniem państwa Polskiego. Wskazywały na mapie stolicę Polski, najdłuższą rzekę -Wisłę oraz odczytywały nazwy większych miast. Utrwalały również słowa hymnu Polski. Wysłuchały także opowiadania związanego ze Świętem Niepodległości oraz układały historyjkę obrazkową. Wykorzystując różne techniki plastyczne wykonały prace związane z Polską, m.in. składały z części obrazek mapy Polski, rysowały po śladzie godło Polski, malowały farbami z wykorzystaniem gąbki kolory na mapie (góry, niziny, wyżyny, morze)itp. Tego typu działania na pewno pogłębiają świadomość narodową oraz wzbudzają uczucia patriotyczne u dzieci.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content