Zabawy plastyczne w grupie Skrzaty

Dzieci z grupy Skrzaty poznają różne techniki plastyczne i doskonale bawią się tworząc swoje prace. Możliwości jest bardzo dużo… dmuchanie farby poprzez słomkę. Jest to nie tylko świetna zabawa plastyczna, ale także rewelacyjne ćwiczenie oddechowe – odgrywające ważną rolę w stymulacji aparatu mowy u dziecka. Gimnastyka buzi i języka – mająca ogromny wpływ na wyraźną i poprawną mowę, wzmacniająca mięśnie odpowiedzialne za oddychanie oraz uelastyczniająca przeponę. Następnie zadaniem dzieci było naklejanie oczu i dorysowywanie nóg, rąk tak, aby wyszły „Stworki-potworki”. Każdy potworek był inny, a wszystkie dzieci miały podczas tej pracy wiele radości. Kolejna zabawa związana była ze zmysłami. Temat tygodniowy związany był z dbaniem o zdrowie. Każdy przedszkolak wie, że należy ograniczać spożywanie soli, którą można zastąpić ziołami. Skrzaty poznawały za pomocą zmysłu węchu i dotyku np. bazylię, tymianek, rozmaryn i wiele innych. Ozdabiały swoje „Ziołowe dywany”, które pięknie pachną każdego dnia w naszej sali. Praca twórcza jest źródłem radości, zadowolenia, dobrej zabawy, zaangażowania i podstawową formą uczenia się oraz zdobywania wiedzy w otaczającej rzeczywistości.

 

Opracowała: K. Wójcik

Skip to content