Wystawa niekonwencjonalnych instrumentów

Od 19 listopada można podziwiać wystawę instrumentów, która znajduje się tuż przy wejściu do przedszkola. Ilość instrumentów przerosła nasze oczekiwania, bowiem wpłynęło ich aż 115. Na wystawie można ujrzeć m.in.: gitary, grzechotki, trąbki, bębenki, perkusje, kastaniety, marakasy, ale również nietypowe instrumenty o nazwie „Swarmandal” oraz kij deszczowy. Instrumenty będzie można podziwiać do połowy grudnia, później zostaną one przeniesione do kącików muzycznych w poszczególnych grupach. Dzięki temu dzieci będą mogły wykorzystywać je do zabaw swobodnych w ciągu dnia. Ta wystawa jest dowodem na to, że wyobraźnia ludzka nie zna granic. Jesteśmy szczęśliwi, iż nasza przedszkolna społeczność wykazała się tak ogromną kreatywnością w tworzeniu instrumentów. Mamy nadzieję, że czas spędzony przy ich tworzeniu był dobrym czasem zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Opracowała: D. Antczak

Skip to content