Wycieczka do Konarzewa

22 grudnia dzieci z grupy „Wiewiórki” oraz „Słoneczka” wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Konarzew”. Na samym początku dzieci miały okazję wysłuchać opowieści o polskich tradycjach świątecznych, następnie przystąpiły do przygotowania pięknych dekoracji. Pod czujnym okiem pana Andrzeja i pani Małgosi wykonywały domek z ciasta piernikowego. Każdy samodzielnie łączył poszczególne elementy ciasta, a następnie ozdabiał piernikowe chatki. Następnie przedszkolaki tworzyły z elementów naturalnych (kory, gałązek iglastych, drewienek, szyszek, owoców jarzębiny i berberysu) stroiki świąteczne. Po intensywnych pracach czekał na dzieci pyszny poczęstunek- wypiekany przez właścicieli chleb ze smalcem lub masłem z konfiturą ze śliwek. Ten dzień przyniósł dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content