Wizyta Taty Wiktora i Kacpra

4 grudnia do naszego przedszkola zawitał tata Wiktora z grupy „Truskawki” oraz Kacpra z grupy „Wisienki”. Pan Adrian, który na co dzień służy w 38. Sochaczewskim Dywizjonie Zabezpieczenia Obrony Powietrznej im. mjr. Feliksa Kozubowskiego, opowiedział przedszkolakom na czym polega jego praca, czym zajmują się żołnierze oraz jak trudna i ważna jest ich służba dla Ojczyzny. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały i przymierzały elementy stroju żołnierza oraz jego podręczny sprzęt, m.in hełm, kamizelkę, maskę itp. Dowiedziały się również, że żołnierze nie tylko bronią granic naszego kraju, ale też pomagają w różnych sytuacjach kryzysowych. Jeszcze raz dziękujemy za ciekawą i pouczającą dla dzieci lekcję patriotyzmu. Żołnierska wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

Opracowała: K. Mikołajczyk

Skip to content