Wigilia z pierniczkami u „ Smerfów”

„Ojej!! cóż za zapach
cynamon, goździki,
coś mi się wydaje,
że ktoś upiekł pierniki”

W ramach przygotowań do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz innowacji pedagogicznej „W zdrowym ciele zdrowy duch”, dzieci z grupy „Smerfy”, 12 i 13 grudnia przygotowały tradycyjne świąteczne pierniczki. Najpierw przedszkolaki zapoznały się z przepisem i potrzebnymi składnikami, następnie ze sposobem wykonania ciasta, oraz z zasadami bezpieczeństwa podczas pracy. Gdy wszystko było gotowe przystąpiły do wykonania pierniczków. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wyrabiały ciasto, wałkowały i wykrawały ciasteczka za pomocą różnych foremek. Efektem wspólnych działań, były pełne blaszki aromatycznych pierniczków. Następnego dnia dzieci wraz z rodzicami dekorowały swoje słodkie wytwory kolorowymi lukrami i barwnymi posypkami według własnego pomysłu. „Smerfy” wykazały się kreatywnością i fantazją, a każde ciastko było ciekawie i starannie udekorowane. Gotowymi pierniczkami dzieci poczęstowały Panią Dyrektor i personel przedszkola. Pierniczki stanowiły także piękną ozdobę wigilijnego stołu, który dzieci wraz z rodzicami przygotowały na grupową Wigilię. Przy nakrytym obrusem stole, świątecznej dekoracji sali oraz dźwięku kolęd w tle wszyscy zostali wprawieni w radosny, świąteczny nastrój.
Grupa „Smerfy” bardzo dziękuje p. Ewelinie Romek i p. Malwinie Królak, za pomoc podczas wypieku ciasteczek oraz p. Marlenie Janczak za przygotowanie babeczek dla dzieci.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content