Warsztaty Wielkanocne w Konarzewie

W piątek 29 marca dzieci z grup ,,Malinki” i ,,Wisienki”- odwiedziły Zagrodę Edukacyjną ,,Stajnia Lusi” w Konarzewie. Tuż przed świętami Wielkanocy dzieci utrwaliły poznane w trakcie tygodnia tradycje i zwyczaje związane z świętami. Dzieci z ciekawością wykonały pisankę z papierowej wikliny, którą następnie ozdabiały dekoracjami według własnego pomysłu. Przedszkolaki miały okazję skosztowania pysznego chleba własnego wypieku z konfiturą i miodem. Kolejnym etapem zajęć było wykonanie wielkanocnego zajączka z kruchego ciasta. Dzieci z dużym zaangażowaniem za pomocą lukru sklejały poszczególne elementy i ozdabiały je kolorowymi posypkami. Powstały wspaniałe wielkanocne zajączki, który z pewnością będą ozdobą wielkanocnego koszyczka lub stołu. Dzieci poznały między innymi sposób sprawdzenia świeżości jaj i z ciekawością obserwowały eksperyment zanurzenia jajka w wodzie. Na zakończenie spotkania dzieci odwiedziły zwierzęta mieszkające w zagrodzie, gdzie mogły obserwować; owce, kury, konie i indyka. Czas upłynął nam szybko w miłej i radosnej atmosferze, nie możemy się już doczekać, kolejnych warsztatów.

Opracowała: A. Jabłońska

Skip to content